Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Zařizujeme obývací pokoj s kuchyní a jídelnou

Zařizujete obývací kuchyň s jídelnou? Vyvarujte se začátečnických chyb a myslete na to, že v ní budete trávit spoustu času. Dbejte na soulad barev i materiálů.

Největší chybou při zařizování obývacího pokoje propojeného s kuchyní je touha prostory oddělit a vybavit je zcela jinak. Jedná se o jednu místnost a tak k prostoru také přistupujte. Propojenost by se měla odrazit na celkovém návrhu interiéru. Neznamená to, že musíte mít v obou částech stejný nábytek nebo barvu stěn. Prostor by mohl vypadat dost nudně.

Jednolitost

Dodržujte zásadu, že místnost i celý byt či dům tvoří jeden celek. Vyhněte se nevkusným kontrastům materiálů, extrémním barevným přechodům a naopak i přílišné fádnosti. V pokoji dbejte na nerušené přirozené kombinace a snažte se o vytvoření harmonického celku. Velký výběr bytového textilu od českého výrobce dotvoří každý prostor.

Bílá jako základ

Bílé kuchyňské skříňky, nejlépe ve vysokém lesku, doplňte stejnou kolekcí nábytku do obývacího pokoje. Tato kombinace je univerzální a oblíbená. Hodí se i do malých prostorů. Dáte k ní také nekonečné variace mnoha různých doplňků, které můžete čas od času obměnit a mít kuchyň každou chvilku jinou. Výrazný prvek opakující se v obou částech pokoje může tvořit konkrétní barva, materiál nebo dekorace.

Doplnění energie

Pokud se chcete po ránu dokonale probudit, zvolte barvy podporující fyzickou aktivitu a sáhněte po teplých odstínech. K bílé se hodí vínová, cihlová nebo oranžová, která velmi dobře podporuje chuť k jídlu. Ve velkém prostoru se budou syté odstíny těchto barev velmi dobře vyjímat. Do kuchyně menších rozměrů a kuchyňského koutu bez okna sáhněte raději po jemnějších tónech okrové, broskvové nebo smetanové barvy. Nezapomeňte na ubrusy, které zútulní každou jídelnu.

Vzdušný prostor

Do obývacího pokoje s kuchyní v rodinném domě, kde je dostatek prostoru a spousta světla díky oknům, klidně sáhněte po pastelových tónech studených barev. Atraktivní jsou různé odstíny šedé, béžové, světle zelené a bledě modré barvy. Vsaďte na kontrast materiálů, jako je beton, prosklená zeď a masivní dřevo. Velmi efektivní je barevně podsvícená kuchyňská linka a další kusy nábytku pomocí LED pásků. Kvalitní nábytek do kuchyně i obývacího pokoje můžete vybírat např. zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist