Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_6311

Vybíráte nový jídelní stůl? Poradíme vám

Pokud je kuchyně srdcem každé domácnosti, pak je jídelní stůl její duší. Jídelní stůl je místem setkávání, při snídani, obědě i slavnostní večeři. Vzhled jídelního stolu výrazně ovlivňuje vzhled interiéru. Není to však jen o vzhledu, jídelní stůl by přeci jen měl splňovat požadavků více. Nevíte, jaký vybrat a chcete zúžit výběr? Máme pro vás tipy a rady, díky kterým vyberete stůl svých snů.

Na velikosti stolu záleží

Prvním aspektem, na který byste se měli při výběru zaměřit, je velikost stolu. Položte si otázku, kolik lidí bude u stolu pravidelně jíst a také, jestli preferujete stůl, u kterého budete moci pohostit i návštěvu. Na jednoho strávníka se standardně počítá 60 cm, stůl pro čtyřčlennou rodinu tak může měřit zhruba 120 cm. Pokud preferujete menší stůl, ale zároveň si přejete stůl s dostatkem místa pro návštěvy a širší rodinu, prohlédněte si nabídku rozkládacích stolů.

Dosáhnete doprostřed stolu?

Délka stolu je nepochybně důležitá, stejně důležitá je však také šířka. Ta by neměla být větší než 70 až 85 cm od středu stolu, pokud ovšem nemáte ruce jako Saxána. V opačném případě se může stát, že nedosáhnete na předměty uprostřed stolu. A při jídle není příliš praktické, abyste pokaždé museli vstávat.

Ideální materiál stolu? Masiv

Už máte představu, z jakého materiálu by měl váš nový jídelní stůl být? Možností je řada, neoblíbenějším materiálem však stále zůstává dřevo. Stůl z masivního dřeva se stane ozdobou každého interiéru. Navíc má dlouhou životnost a v případě poškození jej lze zrenovovat. Na výrobu jídelního stolu je ideální dubové, bukové či ořechové dřevo.

Dáte přednost kulatému, nebo hranatému?

Tvar stolu je především záležitostí designu, proto dejte přednost tomu, který se vám líbí více a který bude působit v jídelně lépe. Na trhu jsou k dostání rozkládací stoly hranaté i kulaté. Co se týče velikosti kulatého stolu a počtu osob, odvíjí se od průměru. Jeden metr je dostačující pro tři osoby.

Masivní stoly Rott

Praktické, kvalitní a designové. To jsou masivní jídelní stoly české značky Rott, které se hodí do moderních i tradičních interiérů. Máme pro vás několik tipů. Masivní jídelní stůl Anna vyniká svým jednoduchým, ale přesto jedinečným vzhledem ozvláštněným kovovými pláty, které jsou zafrézované do desky stolu. Kulatý masivní stůl Elli má centrální nohu s otevřenou konstrukcí a sraženou hranou stolové desky. Těšit se tak můžete na dojem tančící desky. V neposlední řadě se může stůl Havanna pochlubit tradiční konstrukcí se zajímavým uchycením nohou. Každý z uvedených modelů je možné objednat v praktické rozkládací verzi.

Fotogalerie

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

               

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

TOPlist