Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2018

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Tesla P 100 D
Fenomén vozů SUV
Elektromobilita 2020
Pirelli kalendář 2017

A ještě mnohem více...

image_6311

Vietnam - unikátní památky císařského města Hue

Město Hue se nachází ve středním Vietnamu a žije v něm přibližně 300 000 obyvatel. Město bylo od počátku 19. století až do konce 2. světové války sídlem královské dynastie Nguyen, která Hue nejvíce proslavila. Roku 1993 se jako jedna z prvních vietnamských lokalit zařadilo do Seznamu světového dědictví UNESCO . Ačkoli bylo město během války poničeno, stále je jediným, kde si můžete celý královský komplex prohlédnout v téměř neporušeném stavu. A na jaké památky se můžete podívat během vaší dovolené do Vietnamu?

Královská pevnost

Královská pevnost tvoří samotné centrum celého města. Ta je obehnána hradbami vysokými necelých 7 metrů. Vodní příkopy samozřejmě nesmí chybět. Samotné královské město se rozprostírá asi na 2,5 kilometrech a vstoupit do něj lze díky čtyřem velkým branám, před nimiž byl vybudován most, který vede skrz vodní příkop. Nejvýznamnější je dvoupatrová Polední brána, která původně sloužila jako hlavní vchod při ceremoniích. Dominantu celé pevnosti tvoří 37 metrů vysoká Vlajková věž, která byla za dobu své existence již dvakrát zničena. Vždy však byla postavena znovu.

Zakázané město

Někdy označované také jako Císařské město, do něhož měli přístup pouze králové a jejich rodinní příslušníci. Původně se zde nacházelo 150 chrámů, všechny se však nedochovaly a nyní se spekuluje nad výstavbou zbývajících chrámů podle původního plánu .

Další památky města

Palác nejvyšší harmonie

Je jedním z nejkrásnějších paláců v Hue. Postaven byl roku 1805, avšak roku 1833 byl přestaven do dnešní podoby. Jeho střechu podpírá 80 sloupů, které jsou zdobené zlatými draky. V minulosti se tu pořádaly královské audience, korunovace panovníků či se zde oslavovala výročí císařova narození. Původní královský trůn je tu k vidění ještě dnes.

Královské hrobky

Nejznámější památkou jsou královské hrobky již zmiňované dynastie Nguyen, jenž měla 13 panovníků, ale pouze 7 z nich má zde hrobku. Každá hrobka má dvě části. První je určena pro pohřební účely, v druhé se nachází samotná hrobka. Hrobka císaře Minh Mang byla postavena během 3 let a je považována za nejmajestátnější, protože ji tvoří 40 různě velkých staveb, jenž jsou umístěny uvnitř oválné hradby. Samotné stavby zapadají do místní přírody a tvoří tak harmonický komplex.

Pagoda Nebeské paní

Pagoda Thien Mu se tyčí na levém břehu Voňavé řeky. Stavba pagody souvisí s legendou, při níž stará žena tvrdila, že na tomto místě vládce jednoho dne postaví pagodu, která přinese mír a prosperitu celému městu.

Město mnoha tváří

Hue je krásným císařským městem, jenž nabízí nepřeberné množství památek, ať už jde o nejrůznější chrámy či pagody. Císařské město Hue vás také určitě oslní. Při prohlídkách královských hrobek na vás přímo dýchá historie. Kde jinde poznávat kulturu Vietnamu než v městě samotného císaře?

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

                 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

TOPlist