Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_6311

Středomoří v Praze | Restaurace Giardino

Vážení čtenáři a čtenářky,

tento týden bych se s vámi ráda podělila a zároveň doporučila vyhlášenou restauraci Giardino v pražských Vinohradech, v které jsem měla možnost ochutnat nové speciality od tamních profesionálních kuchařů.

Na jídelním lístku zde naleznete převážně mořské plody, což každý milovník darů moře jistě ocení. Giardino se stalo legendou pražské seafood scény, které kromě stálé nabídky své hosty překvapuje stále něčím novým. Kromě prvotřídních pokrmů jistě uvítáte i znamenitou vinotéku restaurace, která nabízí rozsáhlý výběr zejména vín italských, chorvatských, rakouských, dále také vín ze Srbska či Černé hory.

Na doporučení obsluhy jsme pro předkrm zvolili grilovaný roastbeef s hořčičnou omáčkou, podávaný s domácím chlebem a argentinské červené krevety flambované na brandy, ke kterým netřeba slov – vyvážená a znamenitá chuť, pro mě byly jistě top z celého meny. Jako hlavní chod nám byl servírován mořský vlk s krevetami a mušlemi v alobalu. Ryba byla vynikající a v kombinaci s krevetami a mušlemi zkrátka neměla chybu. K druhému hlavnímu jídlu byl podáván hovězí steak na víně Nebbiolo s brambory na rozmarýnu, který byl též gurmánským zážitkem. Maso se téměř rozpadalo a nasládlá chuť omáčky maso příjemně doplňovala.

Na závěr nás čekalo velmi sladké zakončení večera v podobě balkánského dezertu, který je typický pro tamní zemi. Pokud nejste milovníkem přespříliš sladkých pochoutek, zvolila bych jistě jiný dezert, u balkánských dezertů se totiž s cukrem rozhodně nešetří.

Zda-li si chcete dopřát dobré víno a rádi ochutnáváte nové pokrmy světové kuchyně, pak jistě zavítejte do restaurace Giardino a nechte se hýčkat od jejích kuchařů.

www.restgiardino.cz


Přeji vám dobrou chuť!

Lenka Chejnovská - šéfredaktorka

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

               

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

TOPlist