Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_6311

Přírodní interiér aneb spojte se s přírodou i v pohodlí domova

Jste milovníkem přírody? Rádi chodíte na procházky a vychutnáváte každý okamžik, co jste venku? Přeneste si přírodu i do svého interiéru.

Letošní rok, to je návrat k přírodě

Letošní rok přírodnímu stylu v interiérovém designu nahrává. Zatímco v letech předešlých vládly v domovech výrazné barvy, letos je tento trend na ústupu a naopak se navrací přírodní barvy, materiály a jednoduchý vzdušný design.

Hlavní charakteristikou přírodního stylu je dřevo. To najdeme na nábytku, podlahách, dveřích i okenních rámech. Mezi další přírodní materiály se pak řadí kámen, sklo, kov a přírodní tkaniny, které jsou samozřejmostí nejen na povlacích, ale i na kobercích či dalších doplňcích.

Proč vybrat přírodní styl?

  • Příroda jako taková pomáhá odbourávat únavu a stres.
  • V interiéru tento styl navodí příjemnou atmosféru a působí uklidňujícím dojmem.
  • Jedná se o ekologický styl, který je šetrný k našemu okolí.

Variace přírodního stylu

Mohlo by se zdát, že přírodní styl sluší pouze venkovským domům, nízkoenergetickým a ekologickým stavbách. To je ale jen zčásti pravda. Přírodní styl se totiž hezky vyjímá i v městském bytě či domě. Krásný přírodní interiér lze tedy vytvořit nejen na samotě u lesa a ve vesničce obklopené loukami, ale i v městech.

Barevná paleta z přírody

Příroda je perfektním vodítkem při volbě barev do interiéru. Základem by měly být neutrální tóny, které se oproti skandinávskému stylu doplňují spíše teplejšími odstíny – béžovou, hnědou i okrovou barvou. Pokud v interiéru máte tmavší typy dřeva, tak s nimi skvěle ladí stěny v bílých nebo jemně pastelových tónech.

Zelené, jemné modrošedé tóny i sytější zemité odstíny se zase hezky uplatní na doplňcích a textiliích. Naopak byste se měli vyvarovat použití příliš sytých a křiklavých barev, které by harmonii přírodních tónů narušily.

Začněte od podlahy

Při změně interiéru se začíná od podlahy. Přírodní materiály, jako je dřevo nebo korek, dokáží domácnost provonět, dodat místnosti na originalitě a vytvořit tak pocit tepla a domova. Zkrátka vnesou do interiéru kus přírody, což jiné druhy podlahových krytin prostě neumí.

Dřevěné podlahy jsou navíc generační, protože vydrží krásné až několik desítek let. A korkové podlahy zase nabízejí výborné izolační a tlumící schopnosti, příjemný povrch a hřejivost.

Oživte interiér dekoracemi v přírodním stylu

Zkuste si zajít do přírody a inspirujte se. Příroda nabízí opravdu pestrou škálu možností, jak dotvořit interiér. Nejjednodušším způsobem je využití rostlin, které vnesou do vašeho domova život. Kromě rostlin v květináčích rozmístěte v pokojích také čerstvé květiny, větvičky či listy v jednoduchých skleněných, hliněných nebo keramických vázách.

Mezi další doplňky, které lze obvykle vidět v přírodně laděném interiéru, patří úložné koše a košíky vyrobené z proutí či jiných přírodních materiálů, mísy z keramiky, hlíny či dřeva, textilie vyrobené z bavlny, lnu a vlny, které se hezky vyjímají na závěsech, ubrusech, dekoračních polštářích, kobercích nebo různých přehozech.

Doplňky přímo z přírody

Interiér lze doplnit i o pouhé přírodniny – tedy vše, co příroda zdarma nabízí. Kromě výše zmíněných rostlin, nejrůznějších větviček a listů, zajímavě vypadají i kamínky a oblázky, suvenýry z mořské pláže - mušle, korály, mořské hvězdice i jemný písek.

Nejen u dekorací, ale celkově u přírodního interiéru pamatujte, že vše musí působit přirozeně a nenásilně. Proto příliš nespekulujte s uspořádáním, řiďte se hlavně intuicí a nechte se vést tím, co vidíte v přírodě. Pokud v interiéru máte prvky, které momentálně nemůžete změnit (např. podlahy, okna, dveře), nenechte se tím odradit. Vsaďte pro začátek na doplňky a postupně obměňujte i nábytkové kusy a další interiérové vybavení.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

               

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

TOPlist