Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_6311

Při nákupu kotle si nechte poradit od odborníků

Pořídit si v současnosti kotel do svého bydlení není úplně jednoduchá záležitost. Trh je opravdu dobře zásoben, a tak vybrat ten pravý je doslova jako „prodírat se džunglí“ informací. A to co se týče nejen typů, ale i značek. Vybírejte obezřetně a rozvážně, investice do nového kotle není zrovna zanedbatelná částka. Proto si musíte být svou volbou jisti i z hlediska nákladů na provoz. Správně zvolený kotel vám totiž může ušetřit ročně nemalé peníze. Chcete-li si pořídit ten pravý, nebojte se poradit s odborníky. Ti vám doporučí optimální variantu, dle parametrů vašeho domu či bytu.

Kotel je pomyslným srdcem domu

Nákupu kotle je třeba věnovat náležitou pozornost. Je pomyslným srdcem domu a měl by mít hlavně bezporuchový chod po několik let. Je dobré se zaměřit na prověřené značky, jež nabízejí osvědčenou kvalitu. Opomenout nesmíte ani dostupný a rychlý servis, který je další známkou dobrého výběru. Pořízení levnějšího, leč nekvalitního kotle by se vám v konečném součtu nemuselo vůbec vyplatit. Naše doporučení proto směřuje na kotle Junkers.

Vybírat můžete plynové kotle i podle typu

Do své domácnosti si můžete zvolit hned z několika možných typů plynových kotlů. Ty se mezi sebou liší systémem, charakterem provozu, cenou, ale i návratností vložených financí, jež uspoří při svém chodu. Vybírat můžete konvenční kotle, anebo kondenzační. Volba je závislá na parametrech bydlení a na prioritách jejich využívání. Namístě je tu pomoc odborníků, kteří mají letité zkušenosti a dokážou vzít v úvahu prostor/plochu na vytápění, výkon, spotřebu, ohřev vody i typ paliva. V neposlední řadě rozumí současným normám na škodliviny, které mají přesně dané limity.

Ideální volbou jsou kondenzační kotle

I přes vyšší pořizovací cenu jsou kondenzační kotle ideální volbou, zvláště pro svoji nízkou spotřebu a vysokou účinnost. Princip svého fungování mají dokonce v názvu. Využívají totiž systém kondenzace.  V rámci provozu jejich účinnost přesahuje i 100 % výkonu. Na rozdíl od kotlů konvenčních, které své spaliny pouze odvádějí pryč bez dalšího využití, kondenzační kotle používají vznikající vodní páry k dalšímu získávání tepla. Tyto páry spolu s oxidem uhličitým a dalšími vedlejšími produkty vytvářejí spaliny, které v sobě mají stále ještě výraznou část tepelné energie. Proto se spaliny v rámci své přeměny rychle ochlazují, až pod teploty rosného bodu, a následně se mění jejich skupenství. Dochází k předání velké části tepelné energie z uvolněné páry. Nakonec kondenzační výměník vrátí zpět do kotle ochlazenou vodu pro další použití. Vytvořená účinnost této tepelné energie se pak přičte k standardnímu výkonu kotle, a proto se jeho účinnost dostává nad 100 %.

Léty prověřená značka kotlů – Junkers

Již přes 100 let je na trhu německá značka kotlů Junkers. Od roku 1996 je v pozici lídra svého oboru. V současné nabídce jsou od této značky k dispozici veškeré plynové spotřebiče pro vytápění. Stačí si už jen vybrat správného dodavatele, jenž se postará o celkovou realizaci. Kompletní sortiment kotlů naleznete na www.topenivodaplyn.cz.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

               

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

TOPlist