Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_16977

PODCAST: Čelistní chirurgie jako přímý nástroj pro mladistvý vzhled

V dnešním článku a podcastu o kráse a zdraví se budeme věnovat méně známému typu plastické operace, která však velmi výrazně ovlivňuje vzhled, krásu a mladistvost vzhledu. Primárně tento zákrok slouží k úpravě skusu, ale přináší i řadu estetických benefitů.

Nejedná se o nic menšího než ortognátní operaci (čelistní operaci). Tento úkon není úplně běžnou operací vzhledem k odborné náročnosti i náročnosti provedení. Je to druh operace, který se často provádí pouze ze zdravotních důvodů, ale moc se neví o tom, že z estetického hlediska je pro operovaného rovněž velkým přínosem: po vizuální stránce znamená vzestup o jednu až dvě úrovně výše.

Největší kapacitou v ČR v tomto oboru je maxilofaciální chirurg, prof. MUDr. et MUDr. René Foltán, PhD. FEBOMFS, a proto jsme se za panem profesorem vydali, abychom mu položili pár otázek a přinesli jistou osvětu v tomto nepříliš veřejnosti známém medicínském oboru.

Poslechněte si rozhovor s maxilofaciálním chirurgem, profesorem MUDr. et MUDr. René Foltánem, PhD. FEBOMFS.

 

PODCAST: Čelistní chirurgie jako přímý nástroj pro mladistvý vzhled

 
Portál audio podcastů PODCASTHOUSE.cz
 

 

Rozhovor s maxilofaciálním chirurgem profesorem MUDr. et MUDr. René Foltánem, PhD. FEBOMFS.

 
 

Ortognátní operace (čelistní operace) jako facelift naruby

Málo se o tom v České republice dosud ví, ale ortognátní operace (čelistní operace) funguje také jako nejdokonalejší liftingová plastická operace. Takzvaný lifting naruby může vašemu vzhledu ubrat 5–7 let věku, aniž by zanechal viditelné stopy, tedy kromě těch k mladistvému vzhledu přispívajících.

Proč? Protože posunutím horní i dolní čelisti můžeme změnit typ obličeje (výraznější brada, rty se opticky vyplní, aniž by došlo k použití výplňového materiálu). Je to dáno tím, že při klasickém faceliftu se posouvá jen kůže, ale při této plastické operaci je to úplně obráceně („naruby“), protože se posouvá kost proti svalům a kůži. Výsledek je tak estetičtější, více výrazný a hlavně trvalejší. Zároveň je konečný efekt tak dokonalý, že dle studií je s výsledkem spokojeno více než 97 % pacientů. Pro srovnání: v případě augmentace prsou je s výsledkem spokojeno „pouhých“ 70 % pacientů, resp. pacientek.

 
PODCAST: Čelistní chirurgie jako přímý nástroj pro mladistvý vzhled

Co všechno se dá zlepšit v rámci čelistní operace

Lze vylepšit vše od dolních hran očnic přes oční důlky až po krk. Veškerá místa v této části těla se dají zmenšit, zvětšit, nebo různě přizpůsobit, dle potřeby daného zákroku.

Největší výhodou této plastické operace je, že výsledek s velkou mírou pravděpodobnosti vidíte na 2D a 3D modelu ještě před provedením samotného zákroku, a tento model se dle studie s konečnou verzí shoduje na 94 %.

I přesto, že tato operace není z nejlevnějších a je celkem náročná i na rekonvalescenci (tzv. středně těžká operace), je výsledek natolik ohromující, že v zahraničí se těší velké oblibě (hlavně u hollywoodských hvězd).

V ČR tento zákrok z estetického hlediska můžete poptávat u stomatochirurgické ordinace FACEVISION.

 

Facevision (Identity – obličejová chirurgie)

Stomatochirurgická ordinace nabízející široké spektrum zákroků od zavádění dentálních implantátů, přes náročné doplnění kostí před implantací až po kosmetické zákroky na obličeji včetně korekčních operací čelistí.

PODCAST: Čelistní chirurgie jako přímý nástroj pro mladistvý vzhled

Identity – obličejová chirurgie s.r.o.

Soběslavská 2062/44

Praha 3

130 00

Ordinační hodiny

Po – Pá: 15:00 – 20:00 hod.

Telefon: +420 271 750 826, +420 777 273 777

recepce@facevision.cz

Více informací naleznete na www.facevision.cz.

 
PODCAST: Čelistní chirurgie jako přímý nástroj pro mladistvý vzhled
 

BIO

prof. MUDr. et MUDr. René Foltánem, PhD. FEBOMFS

 

Absolvoval obor Stomatologie na LF UK v Hradci Králové v roce 1993 a obor Všeobecné lékařství na téže fakultě v roce 1998, proto titul MUDr. et MUDr.

Od roku 1994 pracuje na plný úvazek na Stomatologické klinice 1. LF UK a VFN v Praze, kde je přednostou.

Soukromé praxi v oboru ústní, čelistní a obličejové chirurgie se věnuje od roku 1996. Implantologii se aktivně zabývá od roku 1997 a zavádění švédských implantátů Branemark od roku 1998 – jako jeden z prvních v ČR.

Pracoval na Univerzitních klinice ve švýcarském Curychu a na Dep. Oral and Maxillofacial Surgery v anglickém Guildfordu.

Usilovně se také věnuje výzkumu , čehož důkazem jsou úspěšně obhájené granty na MZ ČR a objem a kvalita jeho publikační činnosti s mnoha články ve významných zahraničních časopisech. A také jeho rozsáhlá přednášková činnost nejen v Čechách , ale i v zahraničí.

Aktivně se podílí na pregraduální výuce jak stomatologie tak i všeobecného lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Je zapojen také do postgraduální výuky v oboru ústní, čelistní a obličejové chirurgie v rámci Univerzity Karlovy a Institutu pro další vzdělávání lékařů a farmaceutů.

I přesto se stále neustále aktivně vzdělává pro což svědčí také velké množství kongresů, které každoročně navštěvuje a na kterých aktivně vystupuje.

 

 

 

Zdroj foto: Facevision, Identity – obličejová chirurgie s.r.o

Zdroj audio: Mediální skupina HMG (PODCASTHOUSE.cz)


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

 

 

 

 

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist