Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_16977

Pavilon na Vinohradech

Pavilon, jedna z významných industriálních památek a dominant pražských Vinohrad, dnes po náročné osmiměsíční revitalizaci znovu ožívá. Mezi hlavní lákadla, jež veřejnosti nabízí, patří originální koncept prodejní a výstavní galerie moderního bydlení Stockist. Na ploše přes 2500 m2 lze obdivovat a zakoupit výrobky světových značek jako Fritz Hansen, Desalto, Lema, Zeitraum, Montis, Conde House, Pol74, Magis, Flou, Hay, nebo Vitra. Otevření se uskutečnilo v rámci pražské přehlídky Designblok 2013. Vinohrady se tak definitivně stávají pražským centrem nábytku a designu.

Budova Pavilonu prošla náročnými opravami.  Prostor se podařilo revitalizovat při zachování všech původních konstrukčních a historických prvků. Výsledkem je velkorysý prostor, který díky znovu odkrytým oknům disponuje i velkým množstvím denního světla a nabízí tak vzdušnou atmosféru. „Jsem ráda, že se podařilo Pavilon takto oživit a zanechat prvky, jako je původní strojovna, která byla doposud před zraky veřejnosti z velké části ukryta,“ říká starostka Prahy 2 Mgr. Jana Černochová.

Kromě prodejny designového nábytku, osvětlení a doplňků Stockist, která je hlavním nájemcem, zde zákazníci naleznou i prodejnu koberců a podlah Barkotex, Brother&Duck nabízející obklady, dlažby, koupelny a kuchyně, prodejnu audiovizuální techniky Fullstars či obchod s ložním prádlem šitým na míru Confido Home. Prodejna Modernista zase nabídne český design 20. století. Nechybí ani obchod s designovými tapetami a doplňky Lavmi, zakázkový nábytek Lugi, floristické studio Mario Wild Flowers a prodejna s ručně tkanými koberci Vartian Carpets. Stejně jako dříve naleznete ve Vinohradském pavilonu prodejnu Albert.  

V přízemí památkové budovy bývalé Vinohradské tržnice se nachází unikátní původní strojovna. Vznikl zde i prostor o rozloze 180 m2, který bude sloužit k výstavám obrazů a prodejním prezentacím dalších uměleckých děl talentovaných autorů. Jako první zde vystavují malíř Milan Chabera a malířka i fotografka Monika Abbott. V prodejních expozicích Stockist v prvním patře Pavilonu vystavuje své obrazy a plastiky Richard Kočí. Pavilon tak nabídne prostory i pro konání společenských akcí týkajících se významných událostí a počinů v designové tvorbě. Toto centrum interiérového designu a umění doplní volně otevřená stylová kavárna Café Pavilon, jež navrhla Bára Škorpilová ze studia Mimolimit. Kavárna je vybavená nábytkem Fritz Hansen, Vitra, Hay a Magis. Provozovat ji bude společnost Edercafe která má bohaté zkušenosti z oblasti gastronomie. 

Hlavní nájemce Stockist nabízí nábytek předních světových nábytkářských značek, jako jsou: Fritz Hansen, Conde House, Lema, Magis, Montis, Hay, Flou, Desalto, Zeitraum, Pol74 a Vitra. Jednotlivé značky jsou ve velkorysém prostoru Pavilonu stylizovány do sekcí. Tyto produkty jsou určeny všem zákazníkům, kteří mají rádi kvalitu a design, stejně jako profesionálním architektům a interiérovým designérům. Za originálním konceptem, který nemá v České republice srovnání, stojí Martin Leitgeb. Byl to právě on a jeho společník Arnošt Brož, kteří se rozhodli vytvořit v Pavilonu centrum moderního bydlení. „Všechny naše aktivity směřují k jednomu cíli. Chceme, aby se z  Pavilonu na pražských Vinohradech stalo vyhledávané centrum nákupu i odpočinku, kde se bude prolínat interiérový design s uměním,“ říká podnikatel s vášní pro design Martin Leitgeb.

 

 

Otevírací doba

 

Pavilon: po - pá 10:00 – 19:30, so 10 :00-18 :00, ne zavřeno

 

Kavárna: po - pá 08:00 – 20:00, so 10:00 – 18:00, ne zavřeno

 

Albert: denně 07:00 – 21:00

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

 

 

 

 

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist