Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_6311

Jak si vychutnat bezchybnou kávu i doma

Patříte mezi milovníky kávy a nedovedete si bez ní představit začátek dne? Možná máte poblíž oblíbenou kavárnu, kde se před prací můžete zastavit, možná vás uspokojí káva s sebou. Co takhle ale vyzkoušet opravdu výbornou kávu v pohodlí svého domova? Připravte si kávu tak, abyste si ji doma mohli vychutnávat třeba i denně.

Důležitost kávovaru

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou potřebujete pro přípravu kvalitní kávy je kávovar. Rozhodně jej vybírejte pečlivě a nebojte se do něj investovat. Věřte, že litovat jistě nebudete. Před pořízením kávovaru zvažte, jaký druh kávy si převážně přejete připravovat. Milovníkům opravdu dobré kávy se doporučuje kvalitní zrnková káva, kterou si sami před přípravou nápoje pomelete. Její příprava pak není nic těžkého, s profesionálním kávovarem to zvládnete bez problémů.

Jak vybrat kávovar

Možná vás od koupě kávovaru odrazuje prvotní investice, ale věřte, že se vám velmi rychle vyplatí. Zkuste si spočítat, kolik stojí kvalitní šálek kávy ve vaší oblíbené kavárně. Většinou se cena pohybuje kolem 50 Kč. Když si spočítáte, že si denně dáte dvě až tři kávy, stejné množství si dá váš partner, popřípadě jdete na kávu s přáteli. Výsledná částka vás překvapí a zjistíte, že mnohem levněji vás vyjde pořízení vlastního kávovaru domů.

Výhodou profesionálních kávovarů je jednoduchá obsluha, rychlé použití a také to, že kávovary jsou mnohdy vybaveny i mlýnky na zrnkovou kávu. Pokud si raději kupujete mletou kávu nebo kávové kapsle, tak se zajímejte o konkrétní možné druhy kávy, kterou kávovar dokáže připravit. Oblíbeným druhem je například pákový kávovar, kdy je sítko umístěné v páce, která je před výpustí vody. Voda se pak protlačí přes sítko do šálku jako přes filtr. Velké množství kávovarů je také vybaveno parní tryskou, která slouží pro přípravu mléčné pěny, typické pro café latté.

Skladování kávy

Při koupi kvalitní zrnkové kávy se také nemusíte bát toho, že by nebyla čerstvá. Kávu vždy umelte těsně před podáváním, tím zachováte její silnou chuť i vůni. Kávu nikdy neuchovávejte v lednici, kde by mohla ztratit svou chuť. V kávovaru poté můžete připravit více druhů káv, jak espresso, capuccino, laté nebo macchiatto a další druhy kávy. Je na vás, jaké funkce od kávovaru čekáte a jakou kávu máte nejraději.

Extra vylepšení

Vyzkoušet můžete také vylepšení kávy, zkuste na mléčnou pěnu nasypat lžičku mleté skořice. Stejně dobře poslouží skořicový cukr. Příjemně vás překvapí mandlový cukr nebo také vanilkový cukr, popřípadě špetka holandského kakaa. Fajnšmekři můžou vyzkoušet přidat do hrnečku s kávou jeden čtvereček čokolády. Na konci vaší kávy vás tak čeká příjemné a sladké překvapení.

Pití kávy a čaje si můžete užít s přáteli, ale také v klidu jen s partnerem nebo sami. Zkuste si někdy vychutnat alespoň půl hodiny jen se svými myšlenkami, s hudbou a s hrnkem šípkového čaje nebo kvalitní zrnkové kávy. Uvidíte, že se vám tento rituál zalíbí a budete jej chtít pravidelně opakovat.

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

               

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

TOPlist