Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Jak se chovat / nechovat na letišti - prosím připoutejte se

Létání je dnes něco skutečně přirozeného a jenom málokdo volí dovolenou, která by byla spojena s cestou autobusem, nebo autem. Dodat však musíme, že vůz často využíváme. Díky němu se dopravíme na letiště.

Dnes už není žádným problémem parkování na letišti za příznivé ceny , díky čemuž lze auto nedaleko terminálu nebo letiště bezpečně nechat. Poté už stačí jediné – vstoupit do budovy terminálu. A jakému chování se vyvarovat? Podívejte se s námi.

Nehrajte si na světoběžníka

Mnoho lidí si myslí, že když se objeví na letišti, stává se z něho skutečný světoběžník. Dnes ale není létání nic výjimečného a tak stále buďte sami sebou. Mnoho lidí se často snaží předstírat, že jsou někým jiným. Třeba i cizincem. Proč? Hlavně proto, aby zaujali. To rozhodně nezkoušejte. Může se stát, že budete velmi snadno odhaleni. Není nic neobvyklého narazit na někoho, který během okamžiku pozná, že vaše „plynná angličtina“ jsou spíše naučené věty ze slovníku. Ještě větší trapno vám bude ve chvíli, kdy budete muset vytáhnout svůj pas. To se na letišti stává poměrně často a několikrát. Jenom těžko budete někomu tvrdit, že jste skutečně cizinec, když z kapsy vytáhnete pas, podle kterého bude na první pohled jasné, že jste Čech jak poleno.

Nebuďte pilotem

Byly jste někdy na vyhlídkovém letu? Třeba Cesnou? To z vás ještě nedělá pilota. A už vůbec ne Airbusu, nebo Boeingu, kterými se nejčastěji létá. Jenom těžko můžete vědět, co je během letu normální, a co ne . Stejně tak jenom těžko víte, co pilot dělal, nebo s letadlem bude dělat. Pokud létáte často, jistě jste se s takovými lidmi rozhodně setkali. Nutno říci, že spíše pobaví, než aby zaujali. Pokud nemáte jakékoliv zkušenosti s pilotováním velkého stroje, raději si na pilota nehrajte. Nejenom, že by to mohlo vypadat trapně. Ale co byste dělali v případě, kdy by se skutečným pilotem skutečně něco bylo, a lidé kolem vás by vás práskli, že jste pilot? A letuška by vás zavedla do pilotní kabiny?

Zapomeňte na grimasy

Procházíte pasovou kontrolou? Potom vás jistě napadla kratochvíle spojená s tím, že začnete vytvářet různé grimasy, ve snaze co nejvěrněji napodobit fotku na vašem pasu. Pokud půjde o samoodbavovací pasovou kontrolu, nic se vám nestane – tedy pokud vás nezačne lynčovat dav, který čeká za vámi a vy ho jenom zdržujete, jelikož chcete být vtipní a originální. Mnohem hůře může být u klasické pasové kontroly. Takto provokovat policistu na konci jeho celodenní směny může vést k tomu, že na vás také vymyslí vtípek. Zavede vás do vedlejší místnosti kvůli ověření identity a pustí vás pár minut před odletem. A úprk k bráně už nebude takovou legrací, že?

Máte pod sakem zbraň?

Pamatujete si film, kde hrál Rowan Atkinson, pod jménem Mr. Bean? Šlo o scénu na letišti, kdy předstíral, že má pod sakem schovanou pistoli. Z počátku to byla velká zábava. Jak to dopadlo? Ne moc dobře. Proto sitakovou zábavu raději odpusťte a neupoutávejte na sebe pozornost. I když to může být vtipné a originální, ve výsledku to tak příjemné být nemusí. Zvláště potom, co na vás naskáče několik policistů a během vteřiny vás uzemní. A to v lepším případě. Nebo snad chcete pocítit, jaké to je, pokud do vás proudí elektřina z taseru? Pravděpodobně to už nebude taková zábava. Tedy pro vás. Pro kolemjdoucí možná ano, jelikož vidět někoho, jak je v nekontrolovaných záškubech na zemi je celkem vtipná situace. Pro vás to však bude znamenat bolest, a také to, že místo do vzduchu se dostanete spíše do policejního antonu, a potom do výslechové místnosti.

Hladké odbavení je základ

Výše jsme se podívali na několik více či méně vtipných situací, které mohou nastat, pokud se nechováte tak, jak se očekává. Pokud ale bude z vaší strany vše v pořádku, není třeba se obávat a odbavení i cesta k letadlu bude bez problémů.

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist