Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Jak připravit auto na prodej

Pokud jste se rozhodli, že prodáte svůj automobil, a chcete za něj dostat adekvátní částku, je potřeba udělat pár základních úkonů, aby vše proběhlo hladce a bez dalších komplikací. Rozhodně se nepouštějte do větších „operací“, jako je výměna oleje, špatných součástek apod. Tato investice by se vám už v prodejní ceně stejně moc neprojevila. Je lepší auto o trochu zlevnit než investovat do jeho oprav těsně před prodejem. Takto investovaná částka už nemá přímo úměrnou návratnost.

Starejte se o auto celoročně

Staráte-li se o svůj vůz celoročně, je to na vašem automobilu vždy znát. Důležité je mít v pořádku veškeré papírování kolem vozu. Pravidelné technické kontroly, výměny oleje, kapalin a další servisní úkony. Na prodejní cenu vozidla má největší vliv technický stav vozidla, či jeho případné celoroční garážování. Dobře opečovávaný vůz se pozná hlavně podle interiéru a motoru.

Nepodvádějte a uvádějte vždy aktuální informace

Při prodeji si dejte pozor na stočený tachometr, který mohl mít už podvodný údaj od předchozího vlastníka vozidla. Nemáte-li doložen skutečný stav, raději to vždy potenciálním kupcům sdělte. V opačném případě byste se dopouštěli možného podvodu. Právě tento údaj bývá nejčastějším prohřeškem veškerých ojetin.

Nejdůležitější je vizuální stránka

Příprava auta na prodej má asi jeden svůj nejdůležitější bod, a tím je vizuální stránka vozidla. Automobil se kupujícímu musí líbit už na pohled. Mějte tedy vůz kompletně umytý, včetně motoru. Odstraňte korektorem škrábance. Nedoporučujeme ponechat sjeté pneumatiky. Auto by mělo být vyluxované a veškeré důležité součástky v interiéru mít pečlivě vyleštěné. Důkladně opláchněte litá kola či plechové disky. Nezapomínejte na vyklizení odkládacích ploch a hlavně kufru. Jestli má vaše auto prasklinu na skle, je nutná výměna čelního skla. Což bývá často velmi podceňováno, a přitom byste s takovým vozidlem správně neměli být ani účastníkem silničního provozu.

Tak hodně štěstí při prodeji!

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist