Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Jak na koupi nemovitosti? Vyzkoušejte férový realitní portál CINCINK

Plánujete koupi nemovitosti a nevíte, jak správně postupovat? Co všechno si musíte rozmyslet, na jaké věci si dát pozor a jak to zvládnout co možná nejjednodušeji? Výraznou pomocí je objevení férového realitního portálu, kde najdete odpovědi na klíčové otázky hned poblíž seznamu nabídek. O co přesně jde? To se dozvíte v článku spolu s dalšími radami pro koupi nemovitosti.

Když chcete koupit nemovitost

Ještě před samotnou koupí nemovitosti si důkladně rozmyslete několik věcí. Ujasněte si, co vlastně hledáte. Chcete bydlet v bytě, nebo raději v rodinném domě? Pustíte se do vlastní rekonstrukce, či hledáte již krásnou zrekonstruovanou nemovitost? Velmi důležitá je také lokalita a cenové rozpětí. Na základě těchto parametrů získáte zúžení aktuální nabídky.

Prohlížením inzerátů to začíná

Aby mohla koupě bytu proběhnout, je často potřeba obrnit se trpělivostí a vyčkávat na tu pravou nabídku. Prohlížení inzerátů je naprostým základem, jak začít. A protože určitě nemáte čas sedět celý den u počítače a aktualizovat nabídku, vyplatí se nastavit si funkci hlídání, která vás upozorní na nový inzerát splňující vámi zadané parametry.

Připravte si plán financování

Jde sice o poměrně nepříjemnou část, které by se snad každý rád vyhnul, ale za nemovitost je potřeba zaplatit. Ujasněte si, jakou částku dáte dohromady v hotovosti a jaká bude výše případného úvěru. Zkuste si připravit orientační plán a s tímto cenovým rozpětím pracujte při hledání bytu či domu.

Orientační výpočet hypotéky zvládnete i přes internet

Pro přesnější čísla nemusíte nutně chodit do banky. Na portálu CINCINK je totiž k dispozici také hypoteční kalkulačka. Partnerem portálu je dokonce Komerční banka, takže zde rovnou můžete sjednat hypotéku za výhodnou úrokovou sazbu.

Pro kontrolu nad svými financemi využijte pomoc banky

Jakmile zvládnete zařizování financování, je potřeba předat peníze prodávajícímu. A protože vhodný a hlavně bezpečný okamžik pro tento krok je až po vyřízení důležitých dokumentů, podpisu smlouvy a dalších náležitostech, jde o velmi ošemetnou situaci.

Bankovní úschova je jistotou pro vás i prodávajícího

Aby měl prodávající jistotu, že po přepisu nemovitosti skutečně dostane své peníze, a kupující se zároveň nemusel bát, že přijde o celou částku a zůstane bez bytu či domu, využívá se bankovní úschova. Peníze se uloží do banky, kde získáte potvrzení, na jehož základě proběhnou další nezbytné kroky. Až bude vše hotovo, dostane se celá částka bezpečně k prodávajícímu.

Co je potřeba ještě vyřešit? Nezapomeňte například na daň z nabytí nemovitosti

Ani převodem peněz to pro kupující nekončí. Ještě je potřeba vyřídit daň z koupě nemovitosti. Aktuálně jde o 4 % z kupní ceny a vše je potřeba vyřešit včas a správně.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist