Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Anhydritové podlahy, jejich přednosti i úskalí

Ve stavebním průmyslu se setkáte s mnoha různými materiály, například u podlah se budete rozhodovat mezi betonovou a moderní anhydritovou variantou. V posledních několika letech je zájem právě o druhou zmíněnou alternativu, která se vyznačuje hned několika přednostmi. V následujících řádcích se na anhydritové podlahy podíváme trochu podrobněji.

Výroba lité podlahy probíhá tak, že se jako pojivo používá anhydrit, což je v podstatě síran vápenatý, jenž se získává z energosádrovce. Potom vznikne samonivelační směs tvořená vodou, pojivem a dalšími příměsmi.

Jaká je cena, rychlost aplikace a vlastnosti?

Většinou bývá cena rozhodujícím faktorem, ovšem ve stavebním průmyslu by tomu tak být nemělo. Pokud totiž zvolíte špatný, respektive nekvalitní materiál, nakonec se vám to prodraží. V porovnání s betonovou podlahou jsou anhydritové podlahy levnější, takže vás potěší, že značně ušetříte. Co se rychlosti aplikace týče, tak během několika hodin máte práci hotovou. Během jednoho dne zvládnete nanést až 1 500 metrů čtverečních samonivelačního nátěru.

Betonové podlahy mají jednu velkou nevýhodu, a to je jejich smršťování při zrání, přičemž u anhydritu je smršťování mnohem menší. V neposlední řadě se anhydritové podlahy doporučují v místnostech, kde plánujete mít podlahové vytápění, neboť jejich tepelná vodivost je vskutku perfektní.

Specialista na anhydritové podlahy

Jestliže hledáte odborníka na samonivelační potěr, oslovte společnost Anhypodlahy s.r.o., která působí po celé České republice. Své sídlo má v Pusté Polomi, ovšem není problém dojet i do vzdálenějších lokalit.

Uvedená firma používá anhydritový potěr Anhyfast 20 MPa a Anhyfast 30 MPa. Jedná se o cenově výhodné materiály vyznačující se špičkovou německou kvalitou. Pro aplikaci používá mobilní výrobní zařízení TransMix.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist