Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_6311

5 důvodů proč vařit na indukci a jaké nádobí by vám nemělo chybět?

Vaříte rádi, ale nebaví vás trávit v kuchyni víc času, než je nezbytně nutné? Je pro vás důležitá úspora energie a peněz? Zajímáte se o moderní technologie do domácnosti? Pokud jste aspoň dvakrát odpověděli ano, mohla by pro vás být indukční varná deska vítanou pomocnicí.

Co je to indukce?

S pojmem indukce jste se už asi dříve setkali, možná že si ale nejste jisti, co přesně v sobě ukrývá. Indukční systém funguje na principu elektromagnetických proudů. Ty ohřívají pouze dno nádobí, nikoli samotnou plotnu. Indukce je proto o poznání efektivnější a úspornější než běžné elektrické nebo plynové varné desky.

Proč vybrat indukci?

Indukce má spoustu příznivých vlastností, vybrali jsme pro vás pět nejdůležitějších.

Důvod první: rychlé vaření

Kdo by si nepřál mít práci v kuchyni rychle hotovou? Ať už vaření jídel milujete, nebo je vnímáte jako nutné zlo, časová úspora vždy potěší. Díky okamžitému generování tepla představuje indukce ten nejrychlejší způsob vaření. Při testu bylo zjištěno, že 2 litry vody se na sklokeramické desce uvaří za 8 minut, na plynové pak za 9 minut. Indukce toto množství vody ohřeje za pouhých 5 minut (hodnoty se mohou lišit dle značky a typu desky).

Důvod druhý: významná úspora energie a peněz

Unikátní indukční technologie generuje veškeré teplo jen do kontaktní plochy hrnce – nedochází proto k žádným teplotním únikům. Z pohledu spotřeby energií je jasným vítězem. K uvaření 2 litrů vody potřebuje plynová deska 0,395 kWh, sklokeramická 0,275 kWh a indukční 0,230 kWh (hodnoty se mohou lišit dle značky a typu desky). Výrobci navíc vyšperkovávají své indukční varné desky dalšími úspornými technologiemi, které spotřebu ještě dále snižují.

Důvod třetí: bezpečnost především

Funkce rozpoznání varné nádoby kromě úspory energie přináší i další podstatný bonus. Ohřívá se pouze místo pod nádobou, okolí zůstává na dotek vlažné. Pokud na indukci položíte drobný předmět, jako je třeba lžíce, zůstane rovněž studená. Deska rychle ohřívá a výrazně rychle chladne. V porovnání se sklokeramickou deskou o celých 75 %. Při uvaření 1 litru vody indukce zchladne na bezpečných 60 °C za 6 minut, plynová deska za 14 minut a sklokeramická až za 25 minut (hodnoty se mohou lišit dle značky a typu desky).

Důvod čtvrtý: snadné čištění

Čištění varné desky nepatří mezi domácí práce, o které se členové domácnosti hlásí dobrovolně. U indukční varné desky tomu ale možná bude jinak. Deska se ohřívá pouze tam, kde je varná nádoba. Nemusíte se proto trápit se zbytečným připalováním jídla, které na ní ukápne, a deska se pak čistí o poznání snadněji. Navíc je vše v jedné ploše, dotykový displej je součástí varné desky. Nezdržujete se proto při čištění s ovládacími knoflíky.

Důvod pátý: komfortní vaření

Indukční varné desky se pyšní spoustou šikovných funkcí. Zvoní pošťák a vy zrovna mícháte krupicovou kaši? Stačí jediné stisknutí tlačítka a přípravu jídla pozastavíte – všechny aktivní varné zóny se přepnou na nejnižší teplotu. Opětovným stisknutím tlačítka pak budete pokračovat tam, kde jste přestali. Příjemnou inovací jsou i senzory, které hlídají moment, kdy se obsah hrnce začne vařit. Upozorní vás signálem a automaticky se sníží stupeň výkonu. Umí poznat i prázdný hrnec a varnou plochu vypnou.

Jaké nádobí je na indukci vhodné?

Bojíte se vysokých pořizovacích nákladů při koupi nádobí na indukci? To není nutné, nestojí víc než obyčejné hrnce, sady nádobí na indukci seženete i za opravdu příznivou cenu. Pokud si ale chcete udělat větší radost, pořiďte si sadu nádobí Tescoma Ultima. Tento desetidílný komplet je jedním z nejdokonalejších nádobí z nerezavějící oceli na světě. Kromě mimořádné kvality nabízí řadu funkčních vychytávek, jako je patentovaný systém regulace páry a cezení, chytrý způsob odkládání poklic během vaření, třívrstvé sendvičové dno nebo odměřovací stupnice.

Sadu nádobí Tescoma ULTIMA můžete zakoupit na domaciporeby-franta.cz, nyní se 17% slevou! Na ostatní nezlevněný sortiment značky Tescoma můžete uplatnit slevový kupón s 10% slevou (Při objednání nezlevněného sortimentu Tescoma zadejte do políčka: " slevový kupón" slovo: Tescoma).

Jak na smažení?

Úplně stejně jako na plynu nebo na sklokeramice, jen o poznání rychleji a úsporněji. Prvotřídní pánev, která vám přípravu pokrmů na indukci zpříjemní, je pánev Tescoma SmartClick. Můžete v ní vařit, dát ji do trouby, péct, grilovat či zapékat. To vše je možné díky snadno odnímatelné rukojeti, která se pyšní neobyčejně komfortním snímáním a nasazováním. Pánev na indukci Tescoma SmartClick má kvalitní antiadhézní povlak proti připalování a vyrábí se v mnoha různých variantách, vybrat si můžete z rozmanitých průměrů i typů, např. na ryby, grilovaní nebo na palačinky.

Pánve Tescoma SmartClick můžete zakoupit na domaciporeby-franta.cz, nyní se 17% slevou! Na ostatní nezlevněný sortiment značky Tescoma můžete uplatnit slevový kupón s 10% slevou (Při objednání nezlevněného sortimentu Tescoma zadejte do políčka: " slevový kupón" slovo: Tescoma).

A jak na přípravu většího množství jídla?

Chystáte narozeninovou oslavu, slavíte Vánoce nebo Velikonoce? S přípravou většího množství masa či zeleniny vám může pomoci pekáč na indukci. Vyzkoušejte titanový pekáč BAF, který se hodí na jakékoli pečení v troubě, ale můžete v něm dusit a vařit i na sporáku. Horní grilovaní víko můžete použít jako samostatnou obdélníkovou a velmi prostornou pánev. Jsou na něm výstupky, které umožňují grilování masa nebo zeleniny. Mimořádně tvrdý titan bez problému snese používání kovových pomůcek, jako jsou obracečky nebo vidličky. Čistí se pomocí tepelného šoku, kdy pekáč prudce zchladíte studenou vodou a následně přečistíte kartáčkem.

Titanový pekáč BAF můžete zakoupit na domaciporeby-franta.cz, nyní se 7% slevou! 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

               

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

TOPlist