Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Šperky z 3D tiskárny snadno a rychle

3D tiskárny jsou stále oblíbenější počítačovou technikou. Jejich pořizovací cena je sice o něco vyšší než v případě klasických tiskáren, avšak můžete s nimi doslova čarovat. Zejména dámy mohou popustit uzdu své fantazii a vyrobit si na 3D tiskárně šperky a různé doplňky! Poodhalme si, co všechno tyto tiskárny dokážou.

Jak vypadá 3D tiskárna?

Domácí 3D tiskárny jsou jednodušší na použití a nehodí se pro profesionální účely. Vyrábí se ve tvaru krychle nebo kvádru a z jedné či více stran je vidět do jejich nitra. Součástí tiskáren je deska, na které se tiskne navržený výrobek. Nechybí v nich rameno s extruderem, z něhož vytéká roztavený materiál a vrství se na sebe. Tiskárny se neobejdou ani bez zásobníku se strunou, která je namotaná na cívce.

Jak funguje 3D tiskárna?

3D tiskárny našly uplatnění v mnoha oblastech. Kromě komerčního použití se staly zábavným nástrojem pro kreativní umělce i amatéry ve světě techniky. Na 3D zařízení vytvoříte z digitálního 3D modelu reálný trojrozměrný objekt. Ten vzniká nanášením jednotlivých vrstev do doby, dokud se nedocílí požadovaného tvaru. Počítačové modely snadno vytvoříte v grafickém softwaru.

Zlaté šperky na 3D tiskárně? Francouzi to dokázali!

V roce 2017 vyzkoušeli Francouzi vyrobit na 3D tiskárně zlatý šperk. První kus se sice podobal ementálu, ale ty další již vypadaly jako šperky od zlatníka. Šperky vznikly ze zlatého prášku a například na propracovaný náramek bylo zapotřebí tři a půl kilogramu prášku. Přes 3D tiskárnu se dají zhotovit zlaté šperky, které nelze vyrobit klasickými technikami. Cílem těchto novodobých zlatníků je přinést revoluci do výroby šperků a snížit ztrátu materiálu na minimum.

Jaké šperky vyrobíte na 3D tiskárně?

S 3D tiskem si můžete pohrát. Tiskárny podporují celou řadu materiálů, jako je dřevo nebo PVC. Neutrácejte za šperky v obchodě a vyrobte si na tiskárně:

 

  • moderní přívěšky,

  • barevné brože,

  • libovolně velké náušnice,

  • stylové klíčenky,

  • duhové náramky

  • nebo nevšední prsteny.

 

Navrhněte si svou vlastní kolekci šperků a udělejte jimi radost nejen sobě, ale i svým přítelkyním a rodinným příslušníkům.

3D tiskárny disponují mnoha funkcemi. Díky kompaktním rozměrům je můžete lehce přenášet. Tisk můžete podle potřeby přerušit nebo uložit na pozdější dobu. Tiskárny jsou leckdy opatřeny i LCD displejem a chlubí se rychlostí tisku v průměru 40 až 120 mm za sekundu. 3D tiskárny jsou na výrobu šperků jako dělané. Až se budete rozmýšlet, kde takovou tiskárnu zakoupit, obraťte se na prověřený e-shop s dlouholetou tradicí a zkušenostmi! Tiskárny od značky XYZ da Vinci můžete pořídit např. na TisknuLevne.cz.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist