Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_16977

Síla slunečního záření: Seznamte se s pozitivními účinky i se základy ochrany pokožky

Bez slunečních paprsků by na naší planetě nemohl existovat život. Jejich blahodárné účinky na lidský organismus jsou nepopiratelné, ale zároveň je třeba přijmout fakt, že přemíra záření pokožce škodí, a je ji proto nezbytné chránit. Jaké konkrétní benefity přináší a jak si zajistit efektivní ochranu?

Lepší nálada a psychická pohoda

Pocit hřejivých paprsků na tváři je většině lidí příjemný. Sluneční záření stimuluje produkci serotoninu, známého jako "hormon štěstí". Vyšší hladina tohoto hormonu má pozitivní dopad na nervový systém a navozuje radost, zlepšuje náladu a pomáhá při boji s depresí. Takže když si každý den dopřejete alespoň pár minut na sluníčku, téměř jistě pocítíte příval nové energie.

Podpora tvorby vitamínu D

Sluneční záření je klíčové pro tvorbu vitamínu D, který si lidské tělo syntetizuje po cca 20-30 minutách. Tento vitamín je důležitý pro zdraví kostí a správné fungování imunitního systému. A za poměrně krátkou chvíli lze získat více než stonásobnou doporučenou denní dávku – tak proč zbytečně utrácet za doplňky stravy?

Síla slunečního záření: Seznamte se s pozitivními účinky i se základy ochrany pokožky

Kvalitnější spánek

Alfou a omegou správné regenerace organismu je kvalitní spánek. A právě sluneční záření hraje v regulaci spánkového cyklu významnou roli. Expozice slunečnímu světlu pomáhá nastavit biologické hodiny a podporuje přirozený spánek. Dopřejete-li si pravidelný kontakt s přirozeným světlem, harmonizujete své vnitřní hodiny a po probuzení se budete cítit mnohem lépe.

Jak se chránit před negativními účinky?

Všeho moc škodí a platí to i o slunečním záření. Své o tom vědí především lidé, které trápí alergie na slunce – ti musí svou pokožku chránit kvalitním ochranným krémem s optimálním poměrem UVA a UVB faktoru. Dobrou volbou je například Photoderm MINERAL Fluid SPF50+ od Biodermy.

Síla slunečního záření: Seznamte se s pozitivními účinky i se základy ochrany pokožky

Pokud máte pocit, že na sluneční paprsky reagujete příliš citlivě, raději se vždy vyhněte přímému záření mezi 11 až 15 hodinou, i když jste se namazali opalovacím krémem.

Na přemíru slunečních paprsků by si však měl dát pozor každý člověk, a to bez ohledu na svůj fototyp. V době nejintenzivnějšího záření si proto nezapomeňte pravidelně aplikovat krém na všechny exponované části těla. Na rty používejte balzám s patřičnou SPF ochranou, nezapomeňte na pokrývku hlavy a oči chraňte slunečními brýlemi s UV filtrem.

Velkým pomocníkem je také vhodně zvolené oblečení. Zatímco běžné tkaniny naprostou většinu záření propouští, látky s UV ochranou blokují až 98 %.

A pozor, ochrana před slunečními paprsky je na místě také ve stínu. Důvodem je fakt, že se odráží od povrchů. Pro jistotu proto mějte opalovák po ruce, přestože plánujete pobývat v zastřešeném plážovém baru.

 

 

Zdroj foto: Bioderma-cz.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

 

 

 

 

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist