Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_16977

Síla ostropestřce: Ochrání vaše játra a podpoří zdraví srdce a cév

Tato velmi statná a pichlavá bylinka s nachově červeným květem je známá jako bodlák, ale její pravé jméno je ostropestřec mariánský. Má velmi blahodárný vliv na lidský organismus a pro své skvělé účinky je ceněna již řadu let. V léčitelství se hojně využívá k podpoře funkce jater, ale také pečuje o kardiovaskulární/oběhový systém. To však zdaleka není vše, co tato rostlina dokáže. Dnes už ji není třeba samostatně sbírat a sušit. Ostropestřec mariánský můžete zakoupit jako hotovou sušenou směs a využívat její léčebné účinky okamžitě.

Jaké látky obsahuje?

V jejím složení lze nalézt komplex bílkovinných a rostlinných olejů, dále se tam nachází aminokyseliny, flavonoidy, hystamin nebo tyramin. Obsahuje i velmi prospěný vitamín E, který má pozitivní účinky na nervovou, oběhovou a vylučovací soustavu. Bojuje i proti alergii, z čímž vám může pomoci také doplněk stravy MSM, který zároveň chrání a vyživuje klouby.

Jedna z nejdůležitější látek, které obsahuje, je však silymarin. Jedná se o směs několika dalších látek. Jenže bohužel je silymarin velmi špatně rozpustný ve vodě, a proto vám pití čaje z ostropestřce neuškodí, ale ani nijak zvlášť neprospěje. Důležité je užívat kvalitní doplňky stavy, kde je deklarovaný vysoký obsah silymarinu.

Jak vám pomůže?

Její efekt na naše zdraví je skutečně značný. Hovoří se zejména o pozitivních účincích na endokrinní systém, dále pak na činnosti jater a vylučovací soustavy. Prospívá regeneraci jater například po nemoci, ale také po zneužívání některých návykových látek, které játra poškozují. Pečuje i o srdeční a cévní systém a upravuje například i krevní tlak nebo pomáhá při migrénách.

Jak jej užívat?

Existuje více forem, ve kterých se dnes prodává. Koupit můžete klasické tobolky na polykání nebo olej. My však doporučujeme užívat přímo sušený ostropestřec, který se vkládá do úst a zapije se šálkem studené vody. Takto lze jednu čajovou lžičku užívat i třikrát denně. Směs lze také přidat do různých jídel, jako jsou kaše, vločky nebo jogurty.

 

 

Zdroj obrázku: S.Tania / Shutterstock.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist