Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_16977

Průzkum: Češi perou kvůli drahým energiím jinak

Řady českých domácností se dotýká zdražování energií, ale i vysoká inflace. Za své platy si totiž reálně mohou dovolit pořídit méně než dříve. Mnoho z nich tak přemýšlí nad způsoby, jak účet za energie zkrotit a na každodenním provozu domácnosti ušetřit. To se týká i takové oblasti, jakou je praní prádla. Právě při něm se totiž velké množství energie spotřebovává na ohřev vody. Řešením jsou nízké teploty, krátké cykly a přípravek, který si s odolnými skvrnami poradí i ve studené vodě. To nabízí třeba Ariel EcoClic, se kterým lze během jednoho praní ušetřit až 75 % energie.

 
Češi perou kvůli drahým energiím jinak. V šetření jim může pomoci i Ariel a změna návyků
 

Podle dat společnosti NIQ patří strach ze zdražování nákladů na domácnost mezi 10 největších strachů evropských spotřebitelů. Je dokonce o 5 příček výše než strach z migrace a o 1 příčku výš než obavy z globálního oteplování. Lidé v důsledku zdražování omezují spotřebu, mění návyky a vyměňují dříve používané produkty za jejich levnější varianty. Řada z nich také odjíždí za pravidelnými nákupy do zahraničí. Zcela nejoblíbenější destinací je Polsko, kde lze řadu výrobků pořídit o desítky procent levněji než u nás. 82 % Čechů také nakupuje ve slevách a 67 % spotřebitelů se snaží šetřit na plynu a elektřině.

Dle dat také vyplývá, že zhruba 93 % Čechů již přijímá úsporná opatření a většina z nich plánuje svůj rozpočet přiškrtit ještě více, pokud by se situace zhoršovala. Omezují výdaje na luxusní výrobky, zábavu a cestování. Výdaje, které počkají – jako třeba nákup oblečení a nábytku – pak odsouvají do budoucnosti.

Jak ale můžeme ušetřit energii při běžných činnostech, jakou je třeba praní prádla, bez které se neobejdeme?

 
Češi perou kvůli drahým energiím jinak. V šetření jim může pomoci i Ariel a změna návyků
 

Ušetřete energii i planetu jedním (eko)kliknutím

 

Kompromis v kvalitě a účinnosti produktu však není cestou. Uspořit energie, peníze i naši planetu můžeme totiž i bez toho, aniž bychom se museli spokojit s horším. Společnost Procter & Gamble se neustále snaží své výrobky inovovat tak, aby poskytovaly spotřebitelům co největší účinnost a zároveň byly co nejvíce šetrné k životnímu prostředí. Jednou z takových inovací jsou prací kapsle Ariel EcoClic, které byly vyrobeny pro co největší úsporu energie.

Prací kapsle Ariel EcoClic disponují technologií, díky které je s nimi možné prát prádlo na nízké teploty a krátké prací cykly. I ve studené vodě totiž zbaví vaše prádlo nežádoucích skvrn a zápachu a zanechají ho dokonale čisté a svěží. Díky jednoduché změně, jakou je přechod na krátké cykly a teplotu okolo 30 °C můžete s Arielem ušetřit až 75 % energie během jediné várky prádla.3 A jak je to možné? Nejvíce energie při praní prádla totiž spotřebováváme na ohřev vody. Jakmile snížíme teplotu, jdou dolů i výdaje za energie. Kromě úspory energií, která s sebou nese i úsporu vaší peněženky navíc pomůžete i životnímu prostředí.

 
Češi perou kvůli drahým energiím jinak. V šetření jim může pomoci i Ariel a změna návyků
 

Udržitelnost a péče o životní prostředí je totiž další oblastí, o kterou se Češi zajímají. Udržitelněji by podle společnosti Procter & Gamble chtělo žít zhruba 74 % z nás, ale jen 24 % to tak dělá. V souvislosti s drahými životními náklady 32 % Čechů tvrdí, že musí šetřit a nejsou tak ochotni platit více za udržitelnější produkty.

S pracími prostředky Ariel je pomocí jednoho tlačítka možná nejenom úspora energií a financí, ale i udržitelnost.

 

Vyzkoušejte i vy nový Ariel EcoClic pro úsporu a udržitelně zářivé prádlo i budoucnost.Zdroj foto: ARIEL

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

 

 

 

 

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist