Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_16977

Proč potřebuje organismus vitamin D3? Posílí imunitu a v zimě dodá dobrou náladu

Mnoho lidí neví, že je složen vitamin D z několika sloučenin. Nejznámější a rovněž i nejdůležitější složkou je právě vitamín D3. Jeho původ je živočišný a tělo jej dokáže vnitřně slučovat se slunečním zářením.

Ve slunečných dnech roku o něj nejsme ochuzeni, ale v zimě se potýkáme s jeho nedostatkem. Vitamin D se začne tvořit při 15 – 20 minutovém pobytu na sluníčku. Jenže v zimě se nedostává pokožce ideální množství přirozeného denního světla. Naštěstí existují potraviny a doplňky stravy s vit d3, které přispívají ke správné funkci organismu.

Jezte ryby a pijte mléko

Vitamin D má dvě různé formy nacházející se v různých potravinách. D2 (ergokalciferol) je složkou hub, které rostou na slunci, obohacených potravin a synteticky lze získat z kvasinek. D3 (cholekalciferol) je živočišný vitamin obsažen v tučných rybách (makrela, losos, treska) a rybím oleji, krevetách a ústřicích, hovězích játrech, vaječných žloutcích (pouze ve vejcích od slepic s volným výběhem), másle, mléce a mléčných výrobcích. Pokud máte na zmiňované položky alergie anebo je nemáte v lásce, lze doporučit užívání vitamin d3 v doplňcích stravy.

Účinky na zdraví jsou nevyčíslitelné

Nelze diskutovat o tom, že je vitamin D pro lidský organismus klíčový a bez jeho dostatečného množství dochází k velkým problémům. Nepostradatelný je například pro vstřebání využití vápníku a fosforu, zachování správné hladiny vápníku v krvi, ukládání minerálů do zubů a funkci imunitního systému. Bez něj by nedocházelo k mineralizaci kostí a procesu dělení buněk.

Doplněk stravy s vitamin d3

Pakliže si chcete zajistit ideální množství tohoto vitaminu v jakémkoliv období roku, vyzkoušejte doplněk stravy VITAMIN D3 PLUS K2. Kombinace D3 a K2 se navzájem skvěle doplňuje a zvyšuje účinnost obou vitaminů. Vitamin D3 se mimo jiné postará o příjemnou psychickou kondici a podporuje správnou funkci imunitního systému. K2 udržuje normální stav kostí a srážlivost krve.

Zdroj foto: Woldoshop.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist