Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_16977

Příběh Swarovski: Tyto přenádherné šperky mají svůj původ u nás

Šperkařství mělo u nás vždycky tradici, ale možná nevíte, že zakladatel jedné z nejznámějších značek bižuterie, Swarovski, pocházel z Čech. Historii těchto křišťálových klenotů tedy můžeme hledat i u nás. Daniel Swarovski se narodil v Čechách a od práce se skleněnými perlami se postupně dostal až k broušenému sklu, a to bylo tak nádherné, že brzy prorazilo na světové trhy. A přední místo na nich si drží prakticky dodnes.

Třpytivé, až oči přechází

Počátky těchto šperků se začaly psát již roku 1862 v Jiřetíně pod Bukovou, kde se Swarovski narodil. Na práci se sklem měl skutečně talent, a tak pod jeho rukama začala vznikat skutečná umělecká díla. Vyráběl nejen ručně broušené sklo, ale také bižuterii a křišťálové lustry.

Jenže jelikož bylo ruční broušení dost náročné, začal uvažovat i o výrobě automatizovaného stroje. To se mu povedlo v roce 1892, kdy je zkonstruoval a nechal si jej také patentovat. Zájem o jeho produkci neustále rostl, a proto Swarovski přesídlil do rakouských Tyrol, kde měl přístup k lepší technologii, ale také k energii prostřednictvím vodní elektrárny, protože ta se zde nacházela přímo na řece Inn. To velmi usnadnilo výrobu a přispěl k tomu, že se šperky daly produkovat skutečně ve velkém množství, které se mohlo vyvážet i dále mimo Evropu.

Tajemství výroby

Swarovski sety postupně vznikaly i díky zapojení zbytku rodiny, zejména pak synů, kteří později již rozjetý byznys převzali. Od roku 1913 rodinná firma vyrábí krystaly prvotřídní kvality, které se expedují do celého světa. Vy si díky tomu dnes můžete pořídit třeba Swarovski náušnice, náhrdelníky, náramky, prsteny nebo jiné klenoty, které vždy potěší každého. Pyšní se totiž vysokou kvalitou a odolností, ale také velmi střídmým a líbivým designem, který se neokouká a je a bude trendy snad vždycky. Investice do těchto šperků se rozhodně vyplatí.

 

 

Zdroj obrázku: TheCamdenStreet Design / Shutterstock.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

 

 

 

 

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist