Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Pitbike: malá motorka s velkým srdcem

Říká se, že i když jsme dospělí, zůstává v nás pořád kousek dítěte. A to si občas potřebuje užít zábavu a legraci, k tomu kapku adrenalinu a spoustu zážitků. Pitbike je splněním dětských snů.

Z devadesátek

Motorka, která vypadá jako zmenšená kroska, si získává srdce stále více jezdců. Pitbike je vhodný pro naprosté začátečníky i zkušené motorkáře, každému má co nabídnout, i když se jedná o relativně mladý sport. První pitbike na světě byla motokrosová Honda Z50 Monkey Bike, kterou si v devadesátých letech minulého století v USA předělali mechanici pro snadnější a rychlejší pohyb po závodním depu. Různá malá vozítka si mechanici předělávali a vyráběli téměř doma na koleni, protože potřebovali něco, co urychlí jejich pohyb po depu a zároveň se vejde k ostatním věcem potřebným pro závody do plného auta. A tak došlo k úpravám a zmenšování krosových motorek až do současné podoby. Cesta ze zázemí závodních okruhů mezi veřejnost pak už nebyla dlouhý, malá a živá motorka si velmi rychle našla své místo a dnes se na ní již dají i jezdit závody.

Zábava pro každého

To, že jsou pity malé ale neznamená, že jsou nudné. Naopak. Pitbike motor je většinou čtyřtaktní s různým objemem, výběr je tak velký jak pro děti, tak i dospělé. Některé typy zvládnou jet i rychlostí 100 km/hod, ale více než rychlost na těchto strojích oceníte jejich lehkost a snadné ovládání. Výhodou také je, že pro jízdu na pitech není potřeba dokonalá fyzička ani několikaleté zkušenosti, jezdit na nich může opravdu každý. Naučí vás správné technice, soustředění, zlepší řidičské schopnosti a navíc si užijete plno zábavy na různém povrchu a naučíte se skvěle zvládat jízdu v terénu. Ve srovnání s klasickou motorkou je pitbike levnější nejen na pořízení, ale také na údržbu. Pitbike náhradní díly vám neudělají vítr v peněžence, pokud budete potřebovat vyměnit ulomenou stupačku nebo některou páčku.

Pitbike je i skvělou přípravou na velkou motorku a zlepšení jezdeckých schopností. Především je však možností, jak si dokonale vyčistit hlavu a užít si každou minutu v sedle.

Zdroj foto: Wmx-store.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist