Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Nejčastější mýty, které se pojí s osvětlením zahrady – přestaňte jim věřit!

Osvětlení zahrady už dávno není považováno za nějakou frajeřinu, ale za naprostou nezbytnost. I přesto se však najde řada lidí, kteří vůči němu mají řadu předsudků. Které patří mezi ty nejčastější a je na nich něco pravdy?

Světlo nepotřebuju

Možná si myslíte, že žádné osvětlení zahrady nepotřebujete. Třeba proto, že k vám dopadá světlo pouličních lamp či oken z okolních domů, nebo proto, že na zahradě po tmě nepobýváte. Nezapomínejte ale, že třeba v zimě bývají dny hodně krátké, takže se domů z práce vracíte za tmy. Potřebujete tak osvětlit třeba cestu od branky ke vchodovým dveřím, abyste viděli na všechny nerovnosti či se vyhnuli pošlapaným záhonům. A v létě sice bývá světlo do hodně pozdních hodin, ale za teplých večerů se nám nechce venkovní prostor opouštět hned po setmění. Nemluvě o tom, že se pořádají různé grilovací a jiné zahradní párty, které se mnohdy pořádně protáhnou, takže to bez venkovního osvětlení nepůjde.

Solární svítidla jsou pasé

Solární světla rozhodně nejsou pasé, ba naopak, znovu se dostávají na výsluní. Do puntíku totiž splňují aktuální trendy. Výrobci kladou velký důraz na jejich design, takže hezky vypadají, snadno se instalují, jsou cenově dostupná, neuvěřitelně variabilní a jejich provoz vás nic nestojí. Na rozdíl od těch elektrických se dají snadno přenášet, vyniknou na trávníku, u keřů i u jezírka. Nezapomínejte ale, že pracují s velmi malým příkonem, takže s orientací na pozemku sice pomohou, ale plnohodnotně klasická venkovní svítidla nenahradí. Nicméně fungují jako taková přidaná hodnota.

Silná světla = velké výdaje

Myslíte si, že silné zdroje světel musí spotřebovávat velké množství elektrické energie? Pak jste na velkém omylu. Tento mýtus totiž zbořily LED reflektory, které nijak nezatíží váš rodinný rozpočet. Úsporu přináší nejen ekonomickou, ale i ekologickou. Spotřebovávají totiž minimum energie, a tak si vysloužily označení „eco friendly“. Navíc neobsahují žádné toxické látky a disponují dlouhou životností. Vedle praktické stránky splňují i tu estetickou. Zahrada díky nim krásně prokoukne!

Zdroj foto: Luxo.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

KNIHY

FOTOREPORTY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist