Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_16977

Jarní a letní sezóna se bez grilování neobejde

Vůně grilovaného masa a zeleniny k jaru, respektive létu pasuje stejně tak dobře jako teplé počasí a dovádění u vody. Ke grilování je ovšem potřeba sehnat nejen vhodné suroviny, ale hlavně správný gril. Každý druh má totiž svá pro i proti a na to je potřeba pamatovat.

Grilovat se dá snad všechno

Když se řekne grilování, většině lidem se okamžitě vybaví nějaký pořádný flák masa. Ano, maso patří mezi ty nejtypičtější suroviny určené pro grilování, nicméně na rošt se dají položit i další druhy potravin. Také grilovaná zelenina, potažmo houby mají něco do sebe, a navíc jsou i zdravé.

Jarní a letní sezóna se bez grilování neobejde

Hlavně v zahraničí se však grilují i další laskominy, jež se v našich zeměpisných šířkách takto příliš často nezpracovávají. Mezi ně patří kupříkladu ovoce, mořské plody nebo mexické placky. Ovšem i na těchto dobrotách si lze u nás pochutnat, chce to jen mít po ruce ten vhodný nástroj. 

Zahradní grily se dělí do několika kategorií:

· Plynové grily jsou velmi oblíbení hlavně u laiků, kteří zase tak často negrilují. Mají totiž jednoduché ovládání, snadno se u nich koriguje teplota a jednoduše se udržují v čistotě. Z těchto důvodů není problém je používat víceméně denně. Upravené jídlo však často postrádá typickou grilovanou chuť, což některým může strávníkům vadit.

Jarní a letní sezóna se bez grilování neobejde

· Kdo touží po autentické grilované chuti, měl by se při koupi spíše zaměřit na grily na dřevěné uhlí. Nejde však o zařízení pro naprosté začátečníky a horké hlavy. Přípravy na grilování se může někdy docela protáhnout a ani čištění nebývá žádný med.

Jarní a letní sezóna se bez grilování neobejde

· Posledním do party jsou elektrické grily. Jejich použití je mimo interiér docela náročné, jelikož ke svému provozu potřebují elektrickou energii. Ne každý je proto označuje za venkovní grily. Do jisté míry však do této kategorie spadají. Často totiž elektrické modely fungují na balkónech či terasách. Sice jsou pořád součásti obydlí, avšak už jsou technicky venku. Jinak mají elektrické grily obdobné vlastnosti jako jejich plynové alternativy.

Mimo samotných grilů je z pochopitelných důvodů potřebné pořídit si i různé doplňky. Mezi nezbytné příslušenství ke grilu se primárně řadí rošty, vidle a lopatky, které usnadňují práci při manipulaci s potravinami.

Jarní a letní sezóna se bez grilování neobejde

Zdroj foto: AVENBERG.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

 

 

 

 

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist