Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_16977

Jak se vyznat v pěnových matracích a jaký mají vliv na zdravý spánek

Zdravý spánek a příjemná ranní probuzení jsou snem nejednoho z nás. Naštěstí se dá kvalitního a pohodového spánku dosáhnout poměrně snadno: s pomocí té správné matrace. Vyznáte se v pěnových matracích a znáte ty z paměťové pěny? V čem jsou jejich největší výhody a proč se díky nim skvěle vyspíte?

Pěnové matrace a jejich základní rozdělení

Pěnové matrace jsou oblíbené díky svému univerzálnímu použití. Hodí se totiž na každodenní spaní a pokud není jiná možnost, dají se položit také na zem, a i tak zajistit pohodlí a potřebnou oporu vašemu tělu během spánku.Pěnové matrace jsou rovněž velmi pružné a díky tomu vhodné do polohovacích postelí. Nejběžněji se můžete setkat s těmito typy pěn:

 

  • PUR pěna,

  • studená pěna,

  • paměťová pěna,

  • hybridní pěna.

 

Typem pěnových matrací, na které se dnes chceme blíže zaměřit, jsou právě matrace z paměťové pěny.

Zdroj obrázku: Andrey_Popov / Shutterstock.com

 

Matrace z paměťové pěny se vám perfektně přizpůsobí

Největší výhoda matrací vyrobených z paměťové pěny je ta, že se perfektně přizpůsobí tvaru vašeho těla. Díky tomu jsou vhodné pro všechny, kteří trpí bolestmi kloubů a zad. Ovšem pozor. I přesto, že jsou matrace z paměťové pěny skvělé ve všech ohledech a nabízí špičkový komfort během spánku, jsou nevhodné do dětských postýlek.

Proč? Děti neustále rostou, a proto potřebují oporu a nikoliv matraci, která se přizpůsobí tvaru a velikosti jejich těla, které ale již za pár dní nemusí mít stejné. Proto se při pořizování dětské postýlky vyvarujte pořízení matrací z paměťové pěny. Vaše děťátko by z ní totiž nemělo takový požitek jako vy. Dopřejte mu raději vhodnou matraci pro děti vyrobenou ze studené pěny, která mu bude oporou.

Zdroj obrázku: FotoDuets / Shutterstock.com

 

Luxusní matrace vám poskytnou spaní jako na obláčku

Zcela revoluční technologií na poli matrací vyrobených z paměťové pěny jsou luxusní matrace Curem. Ty vznikají nástřikem pěny, který má za výsledek to, že při spaní na těchto matrací zažíváte pocity srovnatelné s pocitem beztíže. Díky kombinaci různých typů pěn, které se liší tuhostí, je dosaženo sendvičové matrace, která se skvěle přizpůsobí tvaru vašeho těla a uleví vám od bolesti zad i kloubů, protože vašemu tělu poskytne stabilní oporu po celou dobu spánk

Kde se vlastně vzala paměťová pěna?

Zajímá vás, jak paměťová pěna vlastně vznikla a kde se začala používat? Za její vynález můžeme poděkovat americké společnosti NASA. Původně se totiž používala při výrobě sedaček, které měli kosmonautům zpříjemnit cestu do vesmíru. Následně se paměťová pěna začala rozšiřovat také do lékařství a k výrobě matrací. Jak se totiž ukázalo, díky své elasticitě, která zaručuje, že se pěna vždy vrátí do své původní polohy, dokáže skvěle zkopírovat tvar vašeho těla, ale zároveň ve vás vyvolat pocit, že usínáte na obláčku.

Zdroj obrázku: Aila Images / Shutterstock.com

 

Jak si vybrat tu správnou matraci z paměťové pěny?

Při výběru matrace z paměťové pěny se musíte rozhodnout, jak tuhou matraci vlastně hledáte. I přesto, že matrace z líné pěny, jak se paměťové pěně někdy přezdívá, jsou při ležení měkké a téměř nevíte o tom, že na nich ležíte. Dělí se stejně jako ostatní typy matrací podle tuhosti. Existují tedy modely tužší, středně tuhé a měkčí. Všechny vám nabídnou skvělý komfort a pocit spaní na obláčku. Nejste-li si jistí výběrem, vycházejte z vlastností matrace, kterou vlastníte.

Chcete-li si dopřát kvalitní spánek, během kterého si budete připadat jako v nebi, vsaďte na matrace z paměťové pěny. Nabídnou vám zároveň oporu i pocit beztíže. Jsou vhodné pro všechny, ale také pro ty, kteří trpí bolestmi zad a kloubů. Navíc se hodí jak do klasických postelí, tak i do těch polohovatelných.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist