Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14412

Jak prodloužit výdrž baterie v iPhonu?

Problém s tím mají všichni uživatelé iPhonu. Vzhled, plynulost systému i funkce jsou skvělé, ale výdrž baterie nic moc. Co s tím? Jak ušetřit baterii a zároveň příliš neomezit funkce vašeho telefonu?

Bez nabíječky iPhone vydrží typicky sotva jeden den. Výdrž můžete prodloužit aplikováním některých nastavení a také správnou péčí o baterii.

Jaká nastavení si pohlídat?

Jas obrazovky: Podsvícení displeje iPhone hodně vybíjí. Minimalizovat ho můžete třeba tím, že si necháte trvale zapnutý Tmavý režim (přišel v iOS 13). Pokud se vám toto řešení nelíbí, nastavte si aspoň automatický jas.

Polohové služby: iPhone automaticky používá vestavěnou GPS anténu, aby přesně lokalizoval zařízení. Vyžaduje to mnoho aplikací od map až po Stravu, se kterou chodíte běhat. Polohové služby však můžete zapínat jen tehdy, když používáte tyto aplikace, hodně tím ušetříte baterii.

Vypněte notifikace: S každým novým e-mailem nebo zprávou se rozsvítí obrazovka iPhonu, což ho samozřejmě vybíjí. Zvažte, jestli opravdu nutně potřebujete notifikace z Instagramu, upozornění na každý nový příspěvek na Facebooku atd.

Ukončujte aplikace: Nenechávejte v iPhonu otevřené desítky aplikací. Jakmile ukončíte práci v nějaké aplikaci, natvrdo ji zavřete.

Aktivujte Režim nízké spotřeby. Tato užitečná funkce sníží jas displeje, zakáže aktualizaci aplikací na pozadí, automatické stahování, minimalizuje systémové animace atd. iPhone vám sám nabídne přepnutí do tohoto režimu, když baterie klesne pod 20 %. Můžete to ale udělat dříve.

V jakých oblastech se iPhone více vybíjí?

Nabíječka iPhone sotva dobila a už zase má o 15 % baterie méně? Možná je na vině oblast, v níž se pohybujete. Baterie se více vybíjí, pokud se nacházíte v oblasti se slabým pokrytím signálu. Telefon musí totiž využívat více energie pro udržení funkčního mobilního připojení. Nejlepší prevencí je zapínat v těchto oblastech Režim letadlo.

Nabíjejte váš iPhone správně

Nejhorší, co můžete udělat, je využívat plný cyklus baterie, tedy od 0 do 100 %. Pro baterii je ideální, když ji udržujete nabitou mezi 30 a 80 %. A mimochodem, ačkoliv ta vaše nová bezdrátová nabíječka iPhone nabije rychleji, protože podporuje rychlé nabíjení, pro baterii tohle dobré není. Rychlé nabíjení byste měli používat pouze občas, když ho opravdu potřebujete.

 

Zdroj foto: Appleking.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist