Doporučujeme

V kinech

od 25. listopadu :

KLAN GUCCI

Film je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu.

image_16393

Jak může vypadat vaše nová kuchyně na míru?

Prostor kuchyně hraje prakticky v každé domácnosti velmi zásadní roli. Zejména pro ty z vás, kteří často a rádi připravují nejrůznější pokrmy pro sebe a členy rodiny, případně hosty. Jestliže se v brzké době chystáte na komplexní rekonstrukci kuchyně, potažmo vás čeká realizace místnosti ve zcela nové domácnosti, je určitě dobré si ujasnit, jak by v ní měla vypadat kuchyňská linka, respektive se zamyslet nad vhodným rozmístěním jednotlivých pracovních zón.

Členění kuchyňské linky

Pro domácí kuchyně vždy platí, že je zapotřebí, aby na sebe dokonale navazovaly jednotlivé zóny. Usnadní vám to práci, nemusíte neustále běhat z jednoho místa na druhé. Nejdůležitější je varná zóna, jejíž součástí je sporák (varná deska) s troubou. K ní přiléhá pracovní plocha, následuje mycí zóna, v jejíž blízkosti se pak má nacházet skladovací část, kam odkládáte nádobí a další kuchyňské potřeby.

Tvary linky

Vždy je ideální, pokud si do kuchyně objednáte nábytek na míru. Dojde díky tomu k maximálnímu využití místnosti, nebudou zde zbytečně hluchá místa mezi linkou a zdmi. Zásadní je tvar linky. Zde záleží například na samotné velikosti pokoje. V menších bytech, kde žijí jen dva lidé, si nejspíše vystačíte s klasickou podélnou linkou, jež sousedí s hlavní stěnou, kam vede odpad a jsou v ní zabudované veškeré zásuvky a přípojky.

Máte-li přeci jen větší byt, je možné se pustit do zajímavějších variant. Inspirací může být pro kuchyně fotogalerie, již najdete u výrobce kuchyní na míru – společnosti JN Interier. Na zakázku se pak do místnosti dají instalovat kuchyňské linky ve tvarech písmen U či L. Mimořádně zajímavým řešením je pak linka, v jejímž středu je menší či větší ostrůvek. Poslouží jako perfektní přípravná zóna.

V kuchyni se jistě uplatní i další kusy nábytku. Praktické jsou kupříkladu vestavěné skříně, jež lze jinak vhodně zakomponovat také do obývacích pokojů, ložnic a na chodby. Působí kompaktně a nenápadně, takže nenarušují celkovou koncepci interiéru. 

Zdroj foto: JNinterier.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

KNIHY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

  

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist